Domov u Františka, příspěvková organizace, v návaznosti na Domovní řád informuje o možnosti a způsobu návštěv

 

S účinností od 25. 5. 2020 Domov u Františka z důvodu ochrany zdraví a života našich klientů a zaměstnanců upravuje návštěvní dobu u klientů v časovém rozmezí 9:00 – 18:00 hod.

 

Apelujeme prosím na dodržování níže uvedených informací (dle specifického pokynu Ministerstva zdravotnictví České republiky a v souladu s vládním usnesením č. 520):

 

  1. Návštěvy mohou probíhat v režimu max. 2 dospělé osoby na jednoho klienta ve stejném čase a doba návštěvy je doporučena max. 1 hodinu. Žádáme návštěvy, aby se mezi sebou domlouvaly, kdo kdy navštíví svého příbuzného v domově.
  2. Návštěvy musí mít při vstupu do budovy roušku (doporučujeme
    i jednorázové ochranné pomůcky – rukavice, antibakteriální gel na ruce, jednorázový návštěvnický plášť, návleky na obuv). Při vstupu do budovy návštěvy projdou přes dezinfekční rohož a budou si dezinfikovat ruce
    při vstupu do budovy.
  3. Všechny návštěvy se musí hlásit na recepci, být evidované (jméno osoby, jméno navštěvujícího klienta, čas návštěvy – příchod a odchod). Recepční je povinen se každé navštěvující osoby dotázat na symptomy koronavirové nákazy.
  4. Recepční je povinen každé navštěvující osobě změřit teplotu (termokamerou nebo teploměrem). Pokud je u osoby naměřena teplota nad 37,0° C nebo pozitivní příznak nemoci, návštěva je ihned zakázána.
  5. Za hezkého počasí doporučujeme návštěvy ve venkovních prostorách v areálu zařízení a dále na pokojích – jednolůžkových a dvoulůžkových.
  6. Doporučujeme rozestup min. 2 metry mezi různými osobami.

 

Laskavě žádáme všechny návštěvy, aby se chovali zodpovědně s maximálním dodržováním veškerých hygienických opatření. 

 

Tento pokyn platí do odvolání a dle zkušeností a vývoje situace bude upravován.

 

Za Domov u Františka

vedení organizace